سبد خرید
سرمایش و گرمایش
سرمایش و گرمایش
پخت و پز
پخت و پز
غذا و نوشیدنی ساز
غذا و نوشیدنی ساز
شستشو و نظافت
شستشو و نظافت
صوتی و تصویری
صوتی و تصویری
لوازم جانبی
لوازم جانبی
درباره لوازم خانگی ال جی
LG
شرکت ال جی
تاریخچه شرکت LG
LG Electronics یکی از شرکت‌های بزرگ در زمینه الکترونیک و فناوری اطلاعات است که در کشور کره جنوبی واقع است و چهارمین شرکت بزرگ کره جنوبی درنوع خود است.
شرکت LG در سال ۱۹۵۸ با نام گلداستار تأسیس گردید. این شرکت در سال ۱۹۵۹ با تولید اولین رادیوی کره‌ای به عنوان آغازگر صنعت الکترونیک در کره، شناخته شد.
این شرکت در سال ۱۹۶۲ اولین تلفن کره ای، در سال ۱۹۶۵ اولین یخچال کره ای، در سال ۱۹۶۶ اولین تلویزیون سیاه و سفید کره‌ای و در سال ۱۹۶۸ اولین تهویه مطبوع کره‌ای را ساخت.
ال جی در سال ۱۹۶۸، اولین شعبه خود را در خارج از کشور در نیویورک و در سال ۱۹۷۸ اولین نمایندگی فروش خود را در ایالات متحده آمریکا تأسیس نمود.
با هدف پیشرفت در توسعه، این شرکت در سال ۱۹۹۲ با گلدستار و گلدات ارتباطات، ادغام شده و نام شرکت در مارس ۱۹۹۵ از گلدستار به ال جی الکترونیک تغییر یافت.
پس از ادغام و سیر تحولات در سال ۱۹۷۸ با صادراتی بالغ بر ۱۰۰ میلیون دلار مقام نخست را در صنعت الکترونیک کسب نمود. به دنبال این موفقیت در دسامبر ۱۹۹۱ با صادرات ۲ میلیارد دلار لوازم خانگی مقام نخست را در کره کسب نمود.
هم اکنون انواع یخچال فریزر ، ساید بای ساید ، لباسشویی ، تلویزیون ، جاروبرقی ، مایکروویو ، جارو شارژی ، سینما خانواده و ظرفشویی های ساخت LG در فروشگاه والاکالا عرضه می شود.